38 dzień masakry w Strefie Gazy. Izraelskie siły odcinają wode
38 dzień masakry w Strefie Gazy. Izraelskie siły odcinają wode
Pierwszy, niekomunistyczny premier Tadeusz Mazowiecki oraz Aleksander Kwaśniewski, były prezydent Polski.

Palestyna wzywa ONZ i inne organizacje międzynarodowe do położenia kresu zbrodni przeciwko ludzkości w Stefie Gazy.

Coraz więcej zabitych cywilów

Z palestyńskich portali, informujących o przebiegu wydarzeń w Strefie Gazy, dowiadujemy się, że Hamas ostrzega o poważnym problemie niedoboru wody. Hamas w tej sprawie oskarża izraelskie państwo, które posunęło się do tego, gdyż chce wypędzić ludność cywilną i zmusić ich do opuszczenia swoich domów. Wezwano także różne organizacje międzynarodowe, aby umożliwiły Gazie przywrócenia dostaw wody i zapewnienia wszelkiego wsparcia ludności cywilnej w Strefie Gazy.

W niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia w Gazie oszacowało, że liczba ofiar śmiertelnych zbliżyła się do 12 000, głównie ofiary stanowią kobiety i dzieci, liczba rannych wzrosła do 28 200.

Ponadto, w oświadczeniu dyrektor kompleksu medycznego Shifa w Gazie wyraził zaniepokojenie tragicznymi warunkami panującymi w szpitalu. Przesiedleńcy szukający schronienia w szpitalu są pozbawieni podstawowych środków do życia, takich jak żywność i woda. Rosną również obawy związane z potencjalnym bombardowaniem przez siły okupacyjne, które może doprowadzić do zniszczenia szpitala.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz też