Pracownicy szkół specjalnych domagają się podwyżek - Fakty i Analizy
Pracownicy szkół specjalnych domagają się podwyżek
Fot. Tomasz Swierzewski, z oficjalnego profilu organizacji

Warszawska Międzyzakładowa Komisja Personelu Niepedagogicznego domaga się większych płac, jak wskazują, pracownicy szkół specjalnych otrzymują marne pensję a ceny w Warszawie są dużo wyższe niż w innych regionach.

Głodowe płace i ciężkie warunki pracy
Już 19 czerwca Warszawska Międzyzakładowa Komisja Personelu Niepedagogicznego zorganizowała pikietę pod warszawskim Biurem Edukacyjnym. Protestujący zwracali uwagę na marne wynagrodzenia wynoszące 2900 zł brutto, co jak zaznaczyli, ceny w Warszawie są o wiele wyższe niż w innych miastach.
„[..]Na ten moment nasze pensje nie starczają nam na przeżycie od pierwszego do pierwszego”- mówiła dla OKO.press Izabela Sokołowska, członek związku zawodowego.

Fakty i Analizy – Protest Personelu Niepedagogicznego w Warszawie. Marne pensje za które nie da się żyć

Jak dowiadujemy się z mediów społecznościowych związku zawodowego, strajk ostrzegawczy rozpocznie się 17 listopada w piątek w godzinach 12:00-14:00. W strajku będą brały udział 4 szkoły;
-Zespół Szkół Specjalnych nr 89 (ul. Skaryszewska 8),
-Zespół Szkół Specjalnych nr 105 (ul. Długa 9),
-Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych nr 1 (ul. Bełska 5),
-Zespół Szkół specjalnych nr 38 (ul. Namysłowska 10).

Strona pracownicza domaga się, aby wynagrodzenie zasadnicze wynosiło 4000zł brutto oraz 20% dodatku za uciążliwe warunki pracy dla wszystkich pracowników niepedagogicznych.

https://www.facebook.com/OZZIPNiepedagogiczni/posts/pfbid02B1VEFYyhnkP6yfgv394YajRk1a7477SizTyd7y5XyTEwCjakvqAW6d1YW2N6izpWl

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz też