IDF utrzymuje okrążenie Gazy, próbuje posuwać się w głąb. - Fakty i Analizy
IDF utrzymuje okrążenie Gazy, próbuje posuwać się w głąb.
flickr.com, CC BY-NC 2.0 Deed, The Israel Defense Forces

IDF utrzymuje okrężenie miasta Gaza i próbuje posuwać się w jego głąb, jednak jak dotąd ze skromnymi skutkami (pozycje zajmowane przez IDF zaznaczone są kolorem niebieskim).

Cały czas opór stawiają miejscowości Bajt Lahija i Bajt Hanun, znajdujące się bezpośrednio na północ od miasta Gaza, których wciąż nie udało się zdobyć siłom izraelskim.

IDF utrzymuje kontrolę nad szpitalem al-Szifa. Według oświadczenia dyrekcji szpitala, na skutek ataku sił izraelskich na szpital, zginęli wszyscy pacjenci oddziału ratunkowego, a życie pozostałych jest nieustannie zagrożone.

Organizacje międzynarodowe informują o pogłębiającej się katastrofie humanitarnej w obrębie strefy Gazy, w szczególności o realnym zagrożeniu klęską głodu.

Na granicy libańsko-izraelskiej trwa wymiana ognia między IDF a wojskiem Hezbollahu – bombardowane są miejscowości po obu stronach granicy. Ostrzału miasta portowego Ejlat dokonały też (najprawdopodobniej) siły zbrojne Jemenu, jednak ich rakiety zostały zestrzelone przez izraelską obronę powietrzną.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz też