„Allegro utrudnia działalność związkową” – pracownicy zapowiadają protest

OZZ Inicjatywa Pracownicza założyła związek zawodowy w Allegro pod koniec kwietnia. Jak piszą w mediach społecznościowych związkowcy, zarząd aktywnie utrudniał działalność związkową. Pracownicy zapowiadają protest.

„W odpowiedzi na ignorowanie, zastraszanie i aktywne utrudnianie działalności związkowej przez Allegro.pl, postanowiliśmy przejąć inicjatywę i udowodnić, że nie da się powstrzymać naszych wysiłków na rzecz poprawy stosunków pracy!” - piszą związkowcy.

https://faktyianalizy.info/2023/04/29/ozz-inicjatywa-pracownicza-zalozyla-zwiazek-zawodowy-w-allegro/

Allegro działa przeciw związkowcom

Członkowie OZZ Inicjatywa Pracownicza idą do sądu w sprawie podważania liczebności związku zawodowego. Jednakże to nie jedyny powód. Pracodawca w ogóle nie brał pod uwagę istnienia związku zawodowego, wzywał do usuwania postów na Facebooku czy też cenzurował wypowiedzi związku na firmowym Slacku (komunikator internetowy).

https://www.facebook.com/zzallegro/posts/pfbid0DYCUbD36R9nPaGop5Ncp1av7oLSZLfx6FmEa3M3Cy8HapevUxsFWnWdUoPR4Wcgal

Jak informują związkowcy, protest obędzie się przed siedzibą spółki w kompleksie Nowy Rynek.„Stanowczo domagamy się tego, aby pracodawca zaczął współpracować ze Związkiem Zawodowym. Na sukces Allegro codziennie pracuje kilka tysięcy pracowników firmy — godnie ich dzisiaj reprezentujemy i wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec tego, jak obecnie zarząd firmy podchodzi do spraw pracowniczych. Wtorkowa demonstracja to dopiero początek walki o zmiany w firmie. Jesteśmy solidarni, znamy nasze prawa i nie damy się uciszyć”