Amazon zwolni prawie 10% swoich pracowników. Kolejne 9 tys. osób straci prace

Pierwsze informacje o masowych zwolnieniach w Amazonie pojawiły się w listopadzie 2022 roku. W styczniu poinformowano, że zwolniono już 18 tys. osób. Teraz informuje o zwolnieniu kolejnych 9 tys. pracowników. Warto dodać, że w zeszłym roku Amazon zamknął niektóre swoje sklepy oraz zlikwidował jednostki biznesowe.

Dyrektor generalny Amazona Andy Jassy przekazał w komunikacji wewnętrznej, że Amazon zwolni kolejne 9 tys. pracowników w nadchodzących tygodniach, łącznie Amazon zlikwiduje w sumie blisko 27 tys. miejsc pracy, co stanowi 9 proc załogi spośród 300 tys. pracowników. Obecne zwolnienia dotkną także takich przedstawicieli Big Techu Alphabet (Meta), Microsoft, Google, Spotify oraz Twitch:

https://twitter.com/Twitch/status/1637865691654275072

Andy Jassy dodał, że nadchodzące zwolnienia są następstwem „drugiej fazy” planowania operacyjnego na cięciu kosztów. Jassy przypisuje cięcia „niestabilnej gospodarce” oraz „niepewności co do najbliższej przyszłośći”. Szef Amazonu przekonuje, że zwolnienia mają na celu, aby firma stała się „sprawniejsza” oraz miała środki na lepsze opcje inwestycyjne.