Co 10 minut w Strefie Gazy ginie jedno dziecko

Od początku konfliktu siły izraelskie zniszczyły 35 000 budynków mieszkalnych, a 165 000 zostało uszkodzonych. Armia izraelska wielokrotnie atakowała placówki medyczne. Z danych wynika, że zniszczonych zostało 15 placówek medycznych oraz zginęło około 200 pracowników medycznych.

Odezwa do zawieszenia broni w Strefie Gazy

W niedzielę ONZ napisało we wspólnym oświadczeniu odezwę do natychmiastowego zawieszenia broni. 18 organizacji, w tym ONZ, domagają się zaprzestania ze strony Izraela kontynuowania ludobójczej wojny. Potępiono czyny Izraela, w sprawie działań w Strefie Gazy. Domagają się, aby do Gazy wpuszczono najpotrzebniejsze artykuły żywnościowe, medyczne dla poszkodowanej ludności cywilnej.

https://twitter.com/PalestineChron/status/1722278863370162582?s=20

Izraelscy żołnierze grożą gwałtami palestyńskim kobietom

Na portalu „Middle Eeat Eye” pojawił się artykuł, w którym przedstawiono historię palestyńskich kobiet, które ucierpiały z powodu okupacji izraelskiej. Prawnik Hassan Abadi ujawnił szokujące zeznania jego żony, Lamy Khatery, która została aresztowana w okupowanym mieście Hebron na Zachodnim Brzegu 26 października w ramach masowej kampanii aresztowań.

Dziennikarze Middle East Eye przeprowadzili rozmowę z Abadim, który odwiedził grupę kobiet, które przebywały w izraelskim więzieniu oraz przekazał zeznania Khatery. Według zeznań więzionym kobietom grożono gwałtami oraz je głodzono. Większość z nich śpi na podłodze bez materacy oraz nie mają żadnych dodatkowych ubrań.

Dla Khatery powiedziano na przesłuchaniu, że jest ich 20 oraz mogą zrobić z nią, co zechcą. Następnie żołnierze izraelscy zaczęli ją obrażać i grozić, że zabiją jej pięcioro dzieci i zetną im głowy.

Z zeznań świadków wynika, że izraelscy żołnierze dopuszczają się także aktów kradzieży i tortur. Hassan Abadi doświadczył tego na własnej skórze. Z jego zeznań wynika, że gdy izraelscy żołnierzy wtargnęli do jego domu, związali Abadiego, a jego dzieci zamknięto w łazience, w tym czasie okupanci dewastowali dom. Oczywiście, według izraelskich żołnierzy było to „przeszukanie”, lecz jak mówi Abadi „to był kompletny sabotaż”.

Żołnierze Izraelscy zagrozili mu, że spalą jego dom oraz powiedzieli, że będą mogli z nimi zrobić wszystko, ponieważ są teraz pod rządami wojskowymi.