Konwencja AgroUnii: Musimy jak najszybciej odebrać Polskę z rąk darmozjadów i oszustów

Polska

Konwencja Agrounii / Twitter: @AGROunia_

https://twitter.com/AGROunia_/status/1657335506189819905?s=20

13 maja 2023 roku w warszawskim Palladium odbyła się konwencja AgroUnii. Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak rozpoczął swoje przemówienie o krytyki polskiego rządu, z problemami, z którymi borykają się rolnicy i nie tylko. W dalszej części konwencji Kołodziejczak przedstawił postulaty AgroUnii.



„Dzisiaj zaczyna się toczyć bój o to, jaka Polska będzie w przyszłości. I ja wam obiecuję, już nigdy więcej nie damy się oszukać Prawu i Sprawiedliwości. Nigdy ta szlachta, bo za takich się mają i królowie życia z Nowogrodzkiej, nie będą nami decydować, a ja nigdy nie pójdę z nimi w żadne alianse i to wam dzisiaj obiecuję. Koniec. Czy my chcemy żyć w bezdusznej Polsce robota Mateusza Morawieckiego” — Mówił Lider AgroUnii

Michał Kołodziejczak zwrócił uwagę na coraz to pogarszającą się sytuacją materialno-ekonomiczną polskich rolników, według jego, w dalszej przyszłości większość z nich będzie zmuszona opuścić swe gospodarstwa ze względu na nieopłacalność produkcji.

„Rolnicy, za chwile będziecie parobkami wielkich korporacji, to niezależnie czy chcesz, czy nie chcesz, będziecie parobkami, jeżeli PIS będzie rządził” — kontynuuje

Działacz AgroUnii również poruszył temat coraz to więcej opuszczających kraj młodych ludzi, którzy nie widzą perspektyw na życie, jak i również mieszkalnictwa.

„To nie jest Polska polityków, bo dzisiaj najprostsza definicja polityków w Polsce to krótko: złodziej. Oni zbudowali tę definicję przez dziesiątki lat. Niejednemu ukradli młodość, niejednemu ukradli życie i obecność w tym kraju, bo musieli wyjechać za granicę” — mówił Kołodziejczak.

„Mieszkalnictwa, za chwile już po takich konwencjach nie będzie. Mówił, że wraca do swojego domu, będzie wracał do domu swojego pana, który żyje daleko gdzieś od Polski i kupił hurtowo 150 mieszkań od dewelopera, którego boi się dziś Jarosław Kaczyński” — mówił działacz AgroUnii.

W swoim przemówieniu Michał Kołodziejczak zwrócił również uwagę na polską służbę zdrowia, prawa pracownicze oraz na zagraniczny kapitał ulokowany w Polsce.

„Zobaczcie, służba zdrowia, „studnia bez dna”, spółki skarbu państwa to jakiś folwark bez żadnego nadzoru gdzie oni zarabiają, ile mogą. Handel — to można go porównać do wampira, który wysysa z rynków lokalnych pieniądze, a dostawców i producentów różnych produktów traktuje jak swoich poddanych, […] oddali handel wielkim monopolom, które dzisiaj mają wpływ na to, że żywność jest droga — bo kupili z Ukrainy żywność, ale sprzedali ją po europejskiej cenie, a kupili w cenie wojennej, zaniżonej, ale od was zdzierają jak za zboże” wyjaśnia Kołodziejczak.

„Zobaczcie co przez te 30 lat zrobili z rynku pracy, to jakaś wolna amerykanka gdzie nie ma prawa pracownika, tylko prawa wielkich pracodawców korporacyjnych” — dodaje.

Kołodziejczak przedstawił, jak Polski rząd okłamuje społeczeństwo oraz nie dotrzymuje słowa.

„Podpisany dokument przy okrągłym stole z tamtejszym premierem Kowalczykiem gdzie w pierwszym punkcie podpisał, będzie sie starał o przywrócenia cła, a wszyscy z PIS’u zagłosowali aby tego cła nie było, i jeszcze kilku pomyliło sie w głosowaniu, to wam pokazuje jak oni dzisiaj reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej” — przypomina.

Problemy mieszkańców wsi

„Ten zły stan państwa nie bierze się znikąd, to nie jest kwestia przypadku, to pozostaje w interesie partii, która teraz rządzi, ale nie tylko tej partii, żebyśmy się nie zamykali. Oni jak nikt wzniecają pożary, żeby potem je gasić, każdy nowy transfer socjalny nie jest przykładem siły i wrażliwości tego państwa, to nie jest wrażliwość społeczna, to jest symbol nieudolności tej władzy. My nie jesteśmy przeciwko pomocy socjalnej. Dla mojego pokolenia pomoc socjalna to jest norma, która funkcjonuje w kraju.” mówił Kołodziejczak

Lider AgroUnii zwrócił uwagę na mieszkańców wsi, którzy w większości: nie mają dostępu do opieki medycznej, nie mogą skorzystać na wsi z transportu, nie mają komu oddać dzieci pod opiekę, bo w gminach nie ma żłobków, na których mieszkańców nie stać, na wyprowadzę od rodziców, bo rynek nieruchomości przejęli deweloperzy.

Program polityczny AgroUnii:

Bezpieczna żywność i uczciwy handel:

*Stworzyć system monitorowania żywności — międzynarodowe obserwatorium żywności oraz port zbożowy z koleją cargo,

*Zapewnienie polskich produktów na polskich półkach — znakowanie żywności flagą kraju pochodzenia, 50% polskiej żywności w sklepach

*Zatrzymanie oligopolizacji handlu i rynku spożywczego- ochrona przed koncentracją i obchodzeniem prawa, fundusz stabilizacyjny przejmie dług oraz ciężar walki z oszustami.



*Stworzenie alternatywy w handlu — franczyza społeczna dla małych producentów i sklepikarzy, nowoczesne targowisko w każdym mieście.

*Koniec z chaosem przestrzennym — plany zagospodarowania przestrzennego w każdej gminie, ludzie zdecydują gdzie budować supermarkety, śmietniska, fermy, koniec z uciążliwymi inwestycjami obok domów.

Państwo dobrobytu dla naszych rodzin:

*Zbudowanie mieszkania i na własność i na wynajem — 1% PKB dla samorządowej kasy mieszkaniowej na budowę, remonty, zatrzymanie spekulacji i patologii na rynku najmu, „lokal za grunt” obowiązkowe 20% mieszkań społecznych.

*Sfinansowanie żłobków i przedszkoli w każdej wsi — rozszerzenie subwencji oświatową ze szkół również na żłobki i przedszkola.

*Zwiększenie dostępności ochrony zdrowia i profilaktyki — gwarancja POZ — medobusy do białych plam, tzn. tam, gdzie nie ma dostępu do lekarzy, nowe szkoły opiekuńcze,

*Odbudowanie lokalnego transportu zbiorowego — stała subwencja transportowa, premie za łączenie małych gmin i dojazd do szkół i szpitali.

Demokracja ekonomiczna gwarantem wolności:

*Uspołecznienie spółki skarbu państwa — społeczne rady nadzorcze oddadzą kontrolę państwowych firm ludziom, sprzeciwienie się gigantycznym zarobkom prezesów spółek skarbu państwa.

*Odbudowa lokalnych gospodarek dzięki spółdzielniom energetycznym zniesie wszystkich ograniczeń spółdzielni energetycznych.

*Ułatwienie wyjście z długów.

Suwerenność technologiczna:

*Ustanowienie „Państwo Otwartych Algorytmów”

*Dostęp do sprzętu i edukacji cyfrowej

*Inwestycja w przedsiębiorstwa budujący zielony przemysł

Dobrobyt budowany na pracy:

*Uproszczone podatki i składki — coroczne „wakacje ZUS” na trudne chwile dla przedsiębiorców, uczciwa danina zamiast PIT.

*Równość emerytalna- równy wiek emerytalny dla mężczyzn i kobiet, szybsza emerytura za staż w zawodach ciężkich (pracy fizycznej)

Polska dobrym sąsiadem.



Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.