Lokator pomaga lokatorowi. Bezpłatne porady aktywistów Akcji Lokatorskiej

Polska

Mieszkanie / Flickr, autor: Stylva, licencja: CC BY-SA 2.0

Masz problemy z najmem mieszkania? Bezpłatna pomoc lokatorska udzielona jest przez członków Akcji Lokatorskiej. Pod wybranym numerem telefonu można otrzymać pomoc i porady związane z problemami, które napotykają najemcy. Problemów mieszkaniowych w ostatnich czasach nie brakuje, jak wspominaliśmy niejednokrotnie w naszych publikacjach.

„Nasza organizacja zajmuje się obroną praw i interesów lokatorów/lokatorek w relacjach z właścicielami mieszkań, zarówno prywatnymi, jak i publicznymi.” - odpowiada nam Akcja Lokatorska - „Nie jesteśmy zawodowymi prawnikami, ale lokatorami i aktywistami, działamy na zasadzie pomocy wzajemnej — wykorzystujemy wiedzę i doświadczenia nabyte przy rozwiązywaniu spraw własnych do pomocy w sprawach innych ludzi. W zamian nie bierzemy pieniędzy, ale chcielibyśmy, żeby osoby, którym pomożemy pomagały także innym. Działamy na terenie Wrocławia.”Lokatorzy krytykują włodarzy miast

Na mającej miejsce 17 czerwca konferencji ruchów lokatorskich, stwierdzono pilną potrzebę budowy mieszkań komunalnych. Ich zasób mógłby pozwolić na zaspokojenie potrzeb mieszkańców. Jednak jak stwierdzono na konferencji – ich zasób ulega notorycznemu zmniejszaniu się. Oprócz tego zgodnie stwierdzono, że w największych miastach lokatorzy, jeśli nie są zorganizowani, nie mogą liczyć na życzliwość i wsparcie ze strony urzędników oraz samorządowców.Z czym można zadzwonić?

Sprawy, z którymi zgłaszają się potrzebujący pomocy, są rozmaite. Jak wskazują aktywiści, do najczęstszych z nich należą:

  • Spory o stawki mieszkaniowe,
  • nielegalne naliczanie opłat,
  • próby nielegalnej i legalnej eksmisji,
  • niewywiązywanie się z obowiązków przez właściciela,
  • naruszanie miru domowego.

Na tym lista się nie zamyka i pomoc udzielana jest także w przypadku innych problemów z najmem mieszkania.Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.