Oszukana Wieś wznawia blokadę na granicy. „Ukraińcy robią nas w bambuko”

Polska

Może być zdjęciem przedstawiającym strajk pracowników branży transportowej bądź rolników. Osoby ogrzewają się wokół beczki z żarem

Podkarpacka Oszukana Wieś / Twitter:@oszukana_wies

Lider Oszukanej Wsi Roman Kondrów zapowiedział, że jutro od godziny 8 rozpocznie się ponownie blokada na przejściu granicznym w Medyce. Rolnicy nie otrzymali pisemnego potwierdzenia od Donalda Tuska o spełnieniu ich postulatów. Jak informują, protest przybierze tym razem formę bardziej zaostrzoną.

Ugoda sprzed dwóch tygodni2 tygodnie temu minister rolnictwa Czesław Siekierski wraz z wiceministrem Maciejem Kołodziejczakiem odbyli spotkanie z rolnikami strajkującymi na granicy. Udało się wtedy osiągnąć zapewnienia ze strony rządu. Na stronie ministerstwa na Facebooku możemy przeczytać informację, że postulaty rolników zostaną spełnione. 24 grudnia po rozmowach z ministrem rolnicy zawiesili swój strajk.

Jednak rolnicy domagali się pisemnego potwierdzenia ze stron rządu o realizacji ich postulatów. Takiego dokumentu do dziś nie otrzymali. Postulaty te to między innymi zwiększone dopłaty do kukurydzy oraz większa kwota na kredyty płynnościowe dla rolników. Protestujący domagają się również utrzymania podatku rolnego na ubiegłorocznym poziomie.Rolnicy będą protestować znacznie ostrzej

Roman Kondrów poinformował w rozmowie z PAP, że tym razem protest będzie zaostrzony. Przepuszczane mają być tylko pojazdy z pomocą humanitarną, sprzętem wojskowym, ADR oraz szybko psującą się żywnością. Jednak jak zaznacza przewodniczący Oszukanej Wsi - „[…] Ukraińcom też nie wierzymy, bo wymuszają na nas przepuszczenie, że leci szybko psująca się żywność. Otwieramy, patrzymy do środka, a tam tulipany na Ukrainę. My się już nie damy robić w bambuko. Jesteśmy zdesperowani”.

Donald Tusk odniósł się do zapowiedzi na konferencji prasowej. Powiedział, że musi zbadać, dlaczego zaufanie rolników miało tak krótki termin i dlaczego wznawiane są protest. Jednocześnie dodał, że jego rząd zrobi wszystko by ratować polskich rolników. Temu jednak wiary sami rolnicy nie dają.Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.