Piąta edycja Nagrody Literackiej Shi Naiana

Świat

WeChat: xinghuafabu

Shi Naian był chińskim pisarzem i poetą z okresu dynastii Yuan. Jest autorem jednego z najważniejszych chińskich klasyków literatury - „Outlaws of the Marsh”, napisanego w XIV wieku. Jego klasyk rozpowszechnił się, jako książka — opowiadającą o grupie bandytów, którzy walczyli z tyranem i jego armią.

Książka mimo swojej popularności nie ma swojego przekładu na język polski. Istnieje jedynie opracowanie w wersji angielskiej dostępne do kupienia na Amazonie wydane przez Wydawnictwo Języków Obcych założone w 2016 roku, które ma na celu zapewnienie do jak najszerszego dostępu do międzynarodowej literatury w przystępnej cenie.Shi Naian urodził się na dzisiejszych terenach miasta Xinghua. Z tego powodu Xinghua stała się organizatorem nagrody, która została nazwana imieniem tego chińskiego poety. Sekretarz Komunistycznej Partii w mieście Xinghua Chen Fengjian powiedział, że nagroda była tam organizowana pięć razy od 2011 roku — z łączną selekcją 23 wybitnych prac — co promuje rozwój współczesnej chińskiej literatury.

W trakcie piątej edycji, która odbyła się 24 marca, wyróżniono pięć arcydzieł. Zwycięskie prace to „Echo” napisane przez Dong Xi, „Min Yao” autorstwa Wang Yao, „Wen Cheng” autorstwa Yu Hua, „Wu Xing Zhe” autorstwa Lu Nei i „Yan Huo Man Juan” autorstwa Chi Zijiana.„Te pięć prac, które zostały wyróżnione na piątej edycji to doskonałe powieści, które wzbudziły szerokie reakcje wśród czytelników i otrzymały szczególną uwagę w świecie literackim” - powiedział Yan Jingming, wiceprzewodniczący Chińskiego Stowarzyszenia Pisarzy.Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.