Pracownicy ZGK w Zawierciu ciągle protestują, czy prezydent lekceważy sprawę?

Polska

Archiwum własne

W ostatni piątek pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zawierciu zgromadzili się pod Urzędem Miasta, aby wyrazić sprzeciw wobec odwołania dotychczasowego prezesa Jarosława Mazura, którego nominacja była wynikiem niesprawiedliwych decyzji.

Protestujący pracownicy wyrazili swój sprzeciw, tworząc hasła na pokrywach koszy na śmieci. Widniały hasła „Bez nas nie ma was! Murem za Mazurem” oraz „Prezydencie, dlaczego nas zawiodłeś!!??”.Pytając pracowników, ich zdaniem, frekwencja na proteście była wysoka, a wśród uczestników nie znaleźli się głównie pracownicy zajmujący kluczowe stanowiska, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zakładu. Wydarzenie to zostało zarejestrowane przez telewizję publiczną, która przeprowadziła wywiady z przedstawicielami ZGK odpowiedzialnymi za związki zawodowe. Niestety nie ma z tego żadnego materiału w internecie.

Pracownicy z niechęcią wypowiadali się na temat prezydenta, który narzucił im nowego prezesa. Wielu z nich wyraziło obawy co do wpływu nowego prezesa na kondycję zakładu, argumentując to niekorzystną przeszłością, brakiem zainteresowania sprawami zatrudnionych i okolicznością sytuacji, w której zmieniono prezesa zakładu. W ramach protestu, w piątek wszystkie śmieciarki w Zawierciu wyruszyły na ulice, przyciągając uwagę ludzi trąbieniem. Niektórzy mieszkańcy nagrywali telefonami tamten protest. Przedstawiciele protestu w pewnym momencie protestu poszli z kamerami do gabinetu prezydenta w Urzędzie Miasta, tam jednak go nie zastali. Pytając o odczuciach pracowników ZGK — większość z nich poczuła się zignorowana i nieważna.

Protestujący pracownicy ZGK Zawiercie pod Urzędem Miasta

W dniu poprzedzającym protest Rada Nadzorcza ZGK Zawiercie, spółki w całości należącej do Miasta Zawiercie, podjęła decyzję o odwołaniu prezesa Jarosława Mazura. Mazur pełnił tę funkcję od wiosny 2022 roku i przyczynił się do poprawy sytuacji firmy po serii afer, w tym kryminalnych, które są obecnie przedmiotem dochodzenia dotyczącego nielegalnego obrotu odpadami. Pracownicy mieli odczucie, że w końcu ktoś troszczy się o dobro spółki.Niestety, po 1,5 roku zarządzania, Jarosława Mazura nagle odwołano z funkcji prezesa. Aby to zrealizować, Prezydent Zawiercia, Łukasz Konarski, musiał wpierw dokonać zmian w składzie Rady Nadzorczej. Prezydent Konarski dokonał zmian w składzie rady, która następnie podjęła uchwałę o odwołaniu prezesa i mianowaniu Mariusza Grabarczyka na stanowisko prezesa ZGK.

W niedzielę Prezydent Zawiercia wziął udział w paradzie psów niedaleko Urzędu Miasta. Wydarzenie to zostało wykorzystane przez pracowników ZGK, którzy przynieśli wielki transparent, domagając się przywrócenia Jarosława Mazura na stanowisko prezesa. Wśród manifestujących można było zobaczyć również tabliczki z hasłem #MuremZaMazurem.

Gazeta Myszkowska skupiła się głównie na niecodziennym wyglądzie Prezydenta podczas tej parady, skupiając się na argumentach personalnych. Jednak, aby podejść do sprawy rzetelnie, warto wysłuchać głosu pracowników zrzeszonych w ZGK, którzy wyrazili swoje uzasadnione obawy i niezadowolenie z konkretnej decyzji o odwołaniu prezesa Mazura.Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.