Prezes Glapiński o Leszku Millerze: najważniejszy funkcjonariusz komunistyczny

Polityka

Fot. Lukas Plewnia z Winterthur w Szwajcarii, http://www.polen-heute.de

Na wczorajszej konferencji prasowej, Prezes NBP Adam Glapiński wystąpił z bardzo ostrymi słowami. Skomentował działania tych, którzy wciąż według niego, są związani z postkomunistycznymi nurtami w polskiej polityce. Jego wystąpienie spotkało się z ciekawym odzewem wielu internautów.

Prezes NBP Adam Glapiński nie tylko zaskoczył ciekawym komentarzem odnośnie do osób reprezentujących nurty postkomunistyczne w dzisiejszej polskiej polityce.„Ci, co przeżyli, już są w wieku zaawansowanym, są teraz głównymi ekspertami od demokracji. Komuniści. Kto jest głównym ekspertem, także od banku, stóp procentowych, Glapińskiego, w tej stacji telewizyjnej, co nadaje całą dobę? Leszek Miller. Jeden z najwyższych funkcjonariuszy komunistycznych w Polsce” — powiedział Adam Glapiński o Leszku Millerze, byłym polskim premierze i byłym przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

„I on naucza, jak powinna demokracja funkcjonować, kto lepiej spełnia jej kryteria (…). Zresztą otwarcie głosi, że Polska powinna stać się częścią federacyjnego państwa europejskiego, przyjąć natychmiast euro itd. Opinia publiczna to spokojnie przyjmuje, bo ci ludzie są propagowani” — powiedział Adam Glapiński.

Twitter, @AnetaPatrycjaPrezes Narodowego Banku Polskiego poinformował też, że w Polsce nic szczególnego się nie dzieje. Inflacja w reszcie krajów jest całkiem podobna, więc nie sprawia problemu w Polsce. Taki przekaz odczuło większość internautów na Twitterze, komentując występ prezesa Glapińskiego.

Wielu z nich wystosowało też ciekawe uwagi, które sugerują prezesowi NBP nieznajomości faktów. Internauci przytaczają argumenty, że Leszek Miller ma mało wspólnego z komunizmem, a jego rządy znacząco różnią się od komunizmu pod względem ekonomicznym i politycznym.Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.