Rolnicy wsparli strajkujących pracowników ARiMR. “Walczą o swoje lepsze jutro”

„Chcemy okazać solidarność pracownikom instytucji około rolniczych. W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa związki zawodowe przygotowują się do referendum strajkowego, walczą o swoje lepsze jutro i lepsze dziś, walczą o byt, o pensję. My jako rolnicy potrzebujemy silnych organizacji około rolniczych bez tego będziemy słabi.

[...] Chcemy pokazać też, że związki zawodowe są potrzebne, bo gdyby rządzący słuchali nas, rolników, to nie byłoby dzisiaj tych problemów, które są dzisiaj w ODR i Agencji, gdyby słuchano pracowników, związkowców na przykład ARiMR-u też byłoby łatwiej. W związkach jest naprawdę potężna siła, pokazywaliśmy to niejeden raz i wywalczymy to.”- Mówił Emil Mieczaj, przewodniczący Rady Powiatowej NSZZ RI „Solidarność” w Szczecinku.

Sytuację w ARiMR opisywaliśmy niejednokrotnie na naszym portalu

https://faktyianalizy.info/2023/06/19/urzad-utrudnia-swoim-pracownikom-przeprowadzenie-referendum-strajkowego/ https://faktyianalizy.info/2023/04/26/pracownicy-arimr-oglaszaja-pogotowie-strajkowe/

Pracownicy Agencji domagają się przede wszystkim poprawy warunków pracy, płacy a także nową formułę dialogu między związkami zawodowymi a kierownictwem ARiMR.

Rolnicza Solidarność zapowiedziała akcje poparcia dla przygotowujących się pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do referendum strajkowego. Jak podaje Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w ARiMR Robert Gibała, za referendum strajkowym jest połowa pracowników Agencji, a do 7 lipca wpłynęło 5855 oświadczeń. Dodał także, że jest to pierwsze referendum strajkowe w historii ARiMR.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0dKr2ePr3xHu42oJXSpH2mBFnn7H2VQchFjJoXLh2mg23D4AssSViPiBmd5AzVTs7l&id=100089690024395

Dziś 10 lipca pod oddziałami Agencji w Szczecinku, Białogardzie, Koszalinie, Łobzie, Stargardzie i Choszcznie odbyły się rolnicze pikiety wspierające pracujących Agencji.

„Dla środowiska NSZZ Rolników Indywidualnych »Solidarność« jest ważna współpraca z Solidarnością pracowniczą. W szczególności w instytucjach około rolniczych. Poprawa warunków pracy, płacy i relacji ze związkami zawodowymi bezpośrednio przekłada się na jakość współpracy z rolnikami. Nasze relacje nie mogą ograniczać się tylko do relacji „urzędnik-petent”. Musimy wspólnie szukać jak najlepszych rozwiązań dla polskiego rolnictwa. W rozwijaniu naszej współpracy nie potrzebujemy pośredników. Dlatego podkreślamy ogromną rolę związków zawodowych”.- mówili organizatorzy manifestacji rolniczej w Szczecinku.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02tMT5uRr615YrTLHG8st2YxdDkJaFUg76UDhE9v3VpvFXfu6rxw2N1DeNzJ437jXel&id=100089690024395