Rolnicy wygwizdali ministra Kowalczyka. Interweniowała policja

Dziś na targach AgroTech w Kielcach Stowarzyszenie „Oszukana Wieś” zablokowało ministrowi rolnictwa Henrykowi Kowalczykowi wejście, aby wyrazić w ten sposób protest przeciwko nadmiernemu importowi zbóż z Ukrainy. Doszło to przepychanek, a minister się ewakuował. Jak zaznaczają rolnicy, nadmierny import jest odpowiedzialny za destabilizację rynku i mocną obniżkę cen skupu.

https://youtu.be/KeQgx5W3FSo

Rolnicy domagali się dymisji wicepremiera. Doszło do przepychanek oraz interweniowała policja, a minister Kowalczyk musiał się ewakuować. Po blokadzie przejścia rolnicy udali się na stoisko ministerstwa rolnictwa na targach gdzie dali wyraz swojemu niezadowoleniu. Były rzucane wulgaryzmy oraz wygwizdania ministra Kowalczyka.

Minister ocenił, że trudno się rozmawia w hałasie, więc zaprosił rolników do rozmów. Jednakże rolnicy odpowiedzieli, że wielokrotnie przyjeżdżali do ministerstwa rolnictwa na spotkania w kwestii ukraińskiego zboża i jak na razie nie widzą żadnego przełomu.

Rolnicy zaznaczali, że ich postulaty nie są brane pod uwagę, a ministerstwo nic nie robi. Polskie zboże leży w silosach, a dzięki wysokim cenom nawozów i innych artykułów rolnicy nie dają rady funkcjonować.