Ukraiński portal podał informacje, że strajkujący polscy rolnicy są siłą prorosyjską

Na ukraińskim portalu Agropolit.com został opublikowany tekst, w którym zarzucano Oszukanej Wsi powiązania z siłami prorosyjskimi. To właśnie ta grupa rolników sprzeciwia się importowi zboża z Ukrainy – czytamy w serwisie.

Zwolennicy Rosji robią wszystko, aby przekonać polskich obywateli, że wspieranie Ukrainy nie leży w ich interesie. Związkowi Rolników Polskich udało się wzmocnić kontrolę graniczną dla ukraińskich produktów – czytamy na Agropolit.com.

Ukraińskie media zarzucają Oszukanej Wsi postawę antyukraińską. Zarzut ten spotyka się ze zdecydowaną odpowiedzią polskich rolników, a liderzy Stowarzyszenia Oszukanej Wsi podkreślają konieczność niesienia pomocy dla poszkodowanych Ukraińców, jednak są przeciwko niekontrolowanemu napływu produktów rolnych z Ukrainy.

Polski ekspert Michał Marek informuje, że otrzymuje on „dość niepokojące” informacje, o aktywizacji sił „prorosyjskich” w Polsce. Według Eksperta taka aktywizacja jest obserwowana od kilku miesięcy i ma związek z m.in. kampanią wyborczą.