Włoscy policjanci brutalnie stłumili pokojowy protest propalestyńskiej młodzieży

Świat

Zrzut ekranu materiału z X, dawniej Twitter

Media obiegły nagrania, na których włoska policja brutalnie bije uczniów na propalestyńskim proteście. Wydarzenie miało miejsce w piątek w Pizie. Brała w nim udział głównie młodzież szkolna w wieku licealnym.

Pokojowy protest został zablokowany przez policję. Do eksplozji policyjnej przemocy wobec protestujących doszło pod konsulatem Stanów Zjednoczonych, gdy młodzież próbowała przekroczyć blokadę. Ella Schlein z opozycyjnej Partii Demokratycznej stwierdziła, że młodzież została uwięziona w wąskiej alejce a następnie pobita.Policjanci w pełnym wyposażeniu do tłumienia zamieszek użyli przeciw młodzieży pałek. Część uczniów schroniła się w pobliskim liceum. Enzo Letizia z policyjnego związku zawodowego powiedział, że nie powinniśmy zbyt szybko oceniać tej sytuacji gdyż w tłumie mogli znajdować się wyszkoleni "prowokatorzy".

Dla Reuters wypowiedzieli się nauczyciele z pobliskiego liceum. Poinformowali, że byli zszokowani pobiciem protestujących uczniów przez policję.Nie jest to pierwszy przypadek próby siłowego spacyfikowania propalestyńskich protestów we Włoszech. Do ataków policji doszło na protestach, m.in. w Neapolu w połowie lutego czy w Mediolanie w styczniu. Opozycja wskazuje, że winę za wzrost przemocy policyjnej ponosi prawicowy rząd.Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


1 Komentarzy

JAnonim Gość

2024-03-21 18:58

Dobrze że nie spałują prof. - 1700 włoskich profesorów, naukowców i badaczy wzywa do zawieszenia współpracy z ośrodkami izraelskimi. Obowiązek zapobiegania ludobójstwu. Na dakowski.pl