Wojna w Palestynie – podsumowanie dnia 6 listopada 2023

IDF kontynuuje bombardowanie Strefy Gazy – niektórzy mieszkańcy twierdzą, że fala bombardowań z nocy 5/6 listopada była najintensywniejsza od początku wojny. Według danych ministerstwa zdrowia Gazy, liczba cywilnych ofiar przekroczyła 10000 (dokł. 10022, w tym 4104 dzieci), uszkodzeniom uległa też krytyczna infrastruktura zdrowotna, w tym jedyny w enklawie szpital psychiatryczny. Ostre walki trwają wewnątrz miasta Gaza – pojawiły się doniesienia, że oddziały izraelskie zbliżyły się do centrum miasta oraz do szpitala Szifa. Palestyńskie firmy telekomunikacyjne informują o stopniowym powrocie łączności.

Na libańsko-izraelskiej granicy trwa wymiana ognia między IDF a wojskiem Hezbollahu – IDF zmbombardowało cele przy południowej granicy Libanu, zaś rakiety Hezbollahu uderzyły m.in. w miasta Akka, Ha-Kerajot i bazę Raghib (prawd. sięgnęły najdalej wgłąb Izraela od początku wojny).

Siły zbrojne Jemenu wystrzeliły serię dronów w stronę izraelskich celów wojskowych – według ich oświadczenia, atak ten skutkował wstrzymaniem ruchu w kilku izraelskich wojskowych bazach i lotniskach.

Islamski Opór w Iraku (zbrojna organizacja islamistyczna) ogłosiła dokonanie bombardowań kilku amerykańskich baz wojskowych w Iraku i Syrii.

https://faktyianalizy.info/2023/11/06/wojna-w-palestynie-podsumowanie-dnia-5-listopada-2023/