Żukowska dorobiła się petycji za usunięciem jej z partii. Założyli ją wyborcy Lewicy

Polska

Może być zdjęciem przedstawiającym profil posłanki Anny Marii Żukowskiej na platformie Twitter

Profil posłanki na platformie X

„My, elektorat partii lewicowych, w tym Nowej Lewicy, osoby na koalicję Lewicy głosujące oraz wszystkie osoby oburzone postępowaniem Anny Marii Żukowskiej, apelujemy do Rady Krajowej Nowej Lewicy o skierowanie wniosku do Sądu Partyjnego przeciwko ww. posłance.” - czytamy na portalu Nasza Demokracja, gdzie została umieszczona petycja.

Celem petycji, jak podkreślają jej autorzy, jest postawienie posłanki przed sądem partyjnym. Efektem miałoby być usunięcie jej z szeregu członków partii. Jako powód wymienia się jej proizraelskie stanowisko oraz cenzurowanie wypowiedzi swoich oburzonych fanów. Żukowska ma blokować za samą flagę palestyńską bądź arbuza (symbol nawiązujący do barw flagi).Autorzy petycji przytaczają także konkretne wypowiedzi. Pośród wymienionych można znaleźć takie jak stwierdzenia, że tożsamość i narodowość palestyńska nie istnieje czy podważające liczbę cywilnych ofiar palestyńskich. Posłanka spekuluje nawet w odpowiedzi na inny post na platformie X, że mogła nie umrzeć żadna kobieta cywilna, gdyż nie ufa danym podawanym przez Hamas.

Aktualnie petycja zawiera już 1100 podpisów i liczba ta wzrasta. W komentarzach wypowiadają się byli fani posłanki, wskazując przy tym, że zablokowała ich na platformie X. Blokady doczekali się nawet gdy nigdy nie komentowali jej wpisów.Link do petycjiPodziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.