Fakty i Analizy - Górnicy chcą podwyżek. Planują strajk w Warszawie
Górnicy chcą podwyżek. Planują strajk w Warszawie
KWK Budryk, wieże szybów III i I / Wikimedia Commons, Autor: Klaumich49, Licencja: CC BY-SA 4.0

2 lutego zakończyła się kolejna tura mediacji płacowych w JSW, przedstawiciele górniczych związków zawodowych domagają się podwyżek dla pracowników.

Związki podtrzymały postulat 25% podwyżki płac, wystosowali również odpowiednie pismo do zarządu w owej sprawie. Reprezentatywne związki z Jastrzębskiej Spółki Węglowej są następujące: Solidarność, Federacja Związku Zawodowego Górników oraz związek Kadra. W odpowiedzi zarząd spółki zaproponował związkowcom podwyżkę o 12%, lecz pracownicy odrzucili tę propozycję, w związku z tym na 10 lutego planowana jest manifestacja w Warszawie. Związkowcy uzasadniają swe żądanie 25-procentowej podwyżki, m.in. dobrymi wynikami JSW w zeszłym roku, czyli szacunkowo około 7-7,5 mld zł zysku, oraz przewidywanym wynikiem spółki w 2023 roku.

Kolejne spotkanie mediacyjne

Jutro (8 lutego) odbędzie się kolejne spotkanie mediacyjne, związkowcy nadal podtrzymują swe żądanie odnośnie 25-procentowej podwyżki. Związkowcy podkreślają, że nie zrezygnują zaplanowanej manifestacji która ma się odbyć 10 lutego (piątek) przez siedzibą Ministerstwa Aktywów Państwowych w Warszawie.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz też