Jutro strajk ostrzegawczy w Kauflandzie - "Chcemy godnych zarobków"
Jutro strajk ostrzegawczy w Kauflandzie – “Chcemy godnych zarobków”
Kaufland / Flickr, autor: conceptphoto.info, licencja: CC BY 2.0 DEED

Mediacje podjęte przez związkowców z Konfederacji Pracy nie przyniosły spodziewanego rezultatu. Pracownicy domagają się podwyżek. „Chcemy godnie żyć, chcemy godnie zarabiać!” – piszą w swoim oświadczeniu. Ogłoszono więc strajk ostrzegawczy, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy pracownicy Kauflandu.

Strajk odbędzie się w godzinach od 12:00 do 14:00 w ramach prowadzonej procedury sporu zbiorowego. Konfederacja Pracy poinformowała pracodawcę w odpowiednim zawiadomieniu, dlatego jak piszą związkowcy – „[pracodawca] jest prawnie zobowiązany do umożliwienia pracownikom podjęcie akcji w godzinach jego trwania”.

Czego oczekują pracownicy?

Pracownicy domagają się przede wszystkim podwyżek. Wskazują przy tym na toczący się spór w Niemczech, gdzie pracownicy zarabiają trzy razy więcej niż ci sami w Polsce. Tam domagają się podwyżki o 400 euro, ich polscy koledzy 1200 zł – a więc mniej, piszą związkowcy.

Jednocześnie związkowcy wzywają pracowników Kauflandu do wstępowania do związków zawodowych. 4 stycznia pracownicy wezmą udział w kolejnej rundzie mediacji, a dołączenie do któregoś ze związków może mieć wpływ na pozytywne dla pracowników przeprowadzenie sporu z pracodawcą i uzyskanie oczekiwanych podwyżek.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz też