„Allegro utrudnia działalność związkową” – pracownicy zapowiadają protest

Polska

Przesyłka z Allegro.pl / Wikimedia Commons, autor: Klapi, licencja: CC BY 4.0

OZZ Inicjatywa Pracownicza założyła związek zawodowy w Allegro pod koniec kwietnia. Jak piszą w mediach społecznościowych związkowcy, zarząd aktywnie utrudniał działalność związkową. Pracownicy zapowiadają protest.

„W odpowiedzi na ignorowanie, zastraszanie i aktywne utrudnianie działalności związkowej przez Allegro.pl, postanowiliśmy przejąć inicjatywę i udowodnić, że nie da się powstrzymać naszych wysiłków na rzecz poprawy stosunków pracy!” - piszą związkowcy.

Allegro działa przeciw związkowcom

Członkowie OZZ Inicjatywa Pracownicza idą do sądu w sprawie podważania liczebności związku zawodowego. Jednakże to nie jedyny powód. Pracodawca w ogóle nie brał pod uwagę istnienia związku zawodowego, wzywał do usuwania postów na Facebooku czy też cenzurował wypowiedzi związku na firmowym Slacku (komunikator internetowy).

Jak informują związkowcy, protest obędzie się przed siedzibą spółki w kompleksie Nowy Rynek.

„Stanowczo domagamy się tego, aby pracodawca zaczął współpracować ze Związkiem Zawodowym. Na sukces Allegro codziennie pracuje kilka tysięcy pracowników firmy — godnie ich dzisiaj reprezentujemy i wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec tego, jak obecnie zarząd firmy podchodzi do spraw pracowniczych. Wtorkowa demonstracja to dopiero początek walki o zmiany w firmie. Jesteśmy solidarni, znamy nasze prawa i nie damy się uciszyć”

Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.