CES 2023 dobiegło końca – podsumowanie największych targów elektroniki na świecie

Technologia

Stoisko chińskiego przedsiębiorstwa Hisense na CES / CC BY-NC 2.0

Rok 2023 przyniósł wiele wyzwań i zmian w wielu dziedzinach. To właśnie na tegorocznej edycji targów elektroniki, Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, konstruktorzy z całego świata mogli zaprezentować swoje innowacje, nad którymi pracowali w zeszłych latach.

W dniach 5-8 stycznia br. odbyła się pierwsza „stacjonarna” edycja targów od rozpoczęcia pandemii. CES jest jednym z największych wydarzeń w branży technologicznej. Swoje produkty prezentowało ponad 3 tys. firm z 174 państw. Przygotowania do tegorocznej edycji były wyjątkowe i wymagały od organizatorów przygotowania do protokołów zdrowotnych.

„Nadal monitorujemy COVID i inne zmiany zdrowotne na całym świecie i będziemy postępować zgodnie z wytycznymi bezpieczeństwa zdrowia WHO i CDC, a także obowiązujących przepisów federalnych, stanowych i lokalnych” — czytaliśmy w oficjalnym oświadczeniu CES 2023.

Na stoiskach demonstrowano urządzenia najróżniejszej maści – od drobnych gadżetów po samochody i roboty. Bezprzewodowy telewizor, supercienki laptop o grubości nieco ponad 1 cm, kolejne wariacje tzw. inteligentnego domu czy niecodzienny elektryczny samochód typu pickup – to tylko niektóre z zaprezentowanych cudów techniki na tegorocznych targach.

Wielu chińskich gigantów technologicznych pracujących w najnowocześniejszych obszarach, takich jak sztuczna inteligencja i półprzewodniki, jest nieobecnych na targach CES. Jest to spowodowane sankcjami handlowymi USA nałożonymi na Chiny, a także chińską polityką przeciwko COVID – z tych powodów na targach technologicznych nie pojawili się czołowi giganci na rynku smartfonów: Huawei, Xiaomi, czy ZTE.

Stoisko chińskiego przedsiębiorstwa TCL - producenta smartfonów i telewizorów

W rezultacie największe chińskie firmy na tegorocznych targach CES to te, które mają placówki w Stanach Zjednoczonych lub osiągają znaczącą sprzedaż na rynku. Lenovo Group, Hisense, TCL i Skyworth to tylko niektóre z chińskich firm prezentujących się na targach. Te marki oferują najnowsze technologie w przystępnych cenach, a ich innowacyjne produkty odgrywają ważną rolę w rozwoju branży.

Stoisko chińskiego przedsiębiorstwa Hisense - światowego producenta sprzętu AGD.

Nie zabrakło też urządzeń przeznaczonych do dbania o zdrowie. Przykładem może być całkiem unikatowe urządzenie, które przypomina wyglądem żyrandol i wysyła sygnał, gdy w jego zasięgu przewróci się osoba starsza. Warto wspomnieć też o okularach rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality), które po raz kolejny zawitały na stoiska. Wszystko to sprawia, że targi wyglądały jak magazyn imponujących technologicznych osiągnięć!

Wystawa elektroniki użytkowej okazała się być pełna niespodzianek. Nowe modele smartfonów, a także inne gadżety, zapewniły unikalne wrażenia i doświadczenia dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. Przybyli na imprezę z pewnością nie zawiedli się - zaprezentowano bowiem nowatorskie rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować świat elektroniki użytkowej.

Jeżeli mowa jednak o nowatorskich i niekonwencjonalnych rozwiązaniach, zaprezentowanych na targach technologicznych: było ich niewiele, co z pewnością zawiodło wiele osób.

Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.