Dziś trwa strajk kurierów z Pyszne.pl

Polska

Strajk w pyszne.pl / Opzz.org.pl

To już drugi protest kurierów Pyszne.pl. Poprzedni miał miejsce 19 grudnia 2022 roku, jednakże protest nie odniósł żadnych sukcesów ani żadne z postulatów nie zostały zrealizowane, przez co zadecydowano o powtórzeniu akcji oraz na rozszerzaniu jej na inne miasta Polski.

Związek zawodowy Konfederacja Pracy zapowiedział kolejny strajk na dziś (3 lutego), który będzie polegał na m.in. do niezgłaszania się do swojej dyspozycyjności do pracy w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Poznań, Gdynia oraz Bydgoszcz.31 stycznia Konfederacja Pracy otrzymała od pracodawcy, tj. Takeway.com pismo wzywające do zaprzestania organizowania protestu powołując się przy tym na zapisy ustawy z dnia 23 maja 1991 roku o rozwiązaniu sporów zbiorowych, pozwalającej na organizowanie przez związki zawodowe strajków i innych form protestu wyłączenie w ramach sporu zbiorowego. Związek zawodowy jednak podkreślił, że protest ma charakter oddolny i spontaniczny, więc protest odbędzie się tak, jak został zaplanowany.

Pierwszym postulatem, jaki wysunął związek, jest to przywrócenie dodatku stażowego oraz za pracę w weekendy. Postulat o przywróceniu premii był już wysuwany w grudniu, lecz nie został wcielony w życie. Pracownicy uznali, że 1,5 miesiąca jest to wystarczający czas do ustosunkowania się do postulatów, przez co zadecydowano o kontynuacji strajku. Związkowcy również domagają się o przywrócenie dodatku wynoszącego 2 zł na godzinę w święta oraz weekendy i wprowadzenie dodatku za wykonywanie zleceń w trudnych warunkach pogodowych.Pracownicy są otwarci na rozmowy z pracodawcą. Konfederacja pracy zaznaczyła, że jeżeli ich postulaty zostaną zaakceptowane przez firmę, planowany strajk zostanie odwołany.Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.