IDF utrzymuje okrążenie Gazy, próbuje posuwać się w głąb.

Świat

flickr.com, CC BY-NC 2.0 Deed, The Israel Defense Forces

IDF utrzymuje okrężenie miasta Gaza i próbuje posuwać się w jego głąb, jednak jak dotąd ze skromnymi skutkami (pozycje zajmowane przez IDF zaznaczone są kolorem niebieskim).

Cały czas opór stawiają miejscowości Bajt Lahija i Bajt Hanun, znajdujące się bezpośrednio na północ od miasta Gaza, których wciąż nie udało się zdobyć siłom izraelskim.

IDF utrzymuje kontrolę nad szpitalem al-Szifa. Według oświadczenia dyrekcji szpitala, na skutek ataku sił izraelskich na szpital, zginęli wszyscy pacjenci oddziału ratunkowego, a życie pozostałych jest nieustannie zagrożone.

Organizacje międzynarodowe informują o pogłębiającej się katastrofie humanitarnej w obrębie strefy Gazy, w szczególności o realnym zagrożeniu klęską głodu.

Na granicy libańsko-izraelskiej trwa wymiana ognia między IDF a wojskiem Hezbollahu – bombardowane są miejscowości po obu stronach granicy. Ostrzału miasta portowego Ejlat dokonały też (najprawdopodobniej) siły zbrojne Jemenu, jednak ich rakiety zostały zestrzelone przez izraelską obronę powietrzną.

Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.