Kolejny drastyczny wzrost prób samobójczych dzieci i młodzieży

Polska

Domena publiczna / Pxhere

W odpowiedzi na zapytanie o udzielnie informacji publicznej komendy wojewódzkie policji udzieliły informacji o próbach samobójczych dzieci i młodzieży w 2022 roku. Dane pokazują drastyczny wzrost. Kiedy w 2020 roku było to 800 przypadków, w kolejnym już 1496 a w roku 2022 według zebranych danych aż 2031.

Do komend zwróciła się fundacja GrowSpace, która uruchomiła także internetową petycję do ministra zdrowia o wzmożenie prewencji w szkołach. Jej postulaty to między innymi psycholog w każdej szkole czy szkolenia dla nauczycieli i rodziców. Apelują również, by w przypadku samobójstwa ucznia, w całej szkole przeprowadzić specjalne działania mające za zadanie ograniczyć efekt wertera, czyli inspirowanie się samobójczym czynem przez pozostałą młodzież.

Szokuje również informacja o wzroście samobójstw dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Jako przyczynę targnięć się na życie u młodzieży podaje się między innymi mobbing w szkole oraz brak odpowiedniej opieki psychoterapeutycznej. Okazuje się, że nauczyciele i nauczycielki nie stanowią odpowiedniego wsparcia dla dzieci mających takie problemy. Dlatego też fundacja szczególnie kładzie nacisk na ich odpowiednie edukowanie. Petycja znajduje się tutaj.

Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.