Pracodawca zwolnił wszystkich członków zarządu związku zawodowego, sprawą zajmie się PIP

Polska

Konfederacja Pracy/ Facebook

Media społecznościowe Konfederacji Pracy informują, że w firmie Termika Sp. z o.o, zajmująca się sprzedażą detaliczną pieczywa, doszło do incydentu rodem z lat dwutysięcznych, kiedy to zwolnienia i rozbijanie organizacji związkowych były na porządku dziennym.

Przewodniczący Zarządu Krajowego skomentował sytuację, stwierdzając: [...] Z bardzo dużą łatwością przyszło mu (pracodawcy) jednego dnia, jak pstryknięcie palcem, zwolnić cały zarząd związkowy działający w ramach OPZZ Konfederacja Pracy”.

Pracodawca cofnął się w czasie do lat dwutysięcznych

Opublikowany post na profilu Konfederacja Pracy

Michał Lewandowski, Przewodniczący Zarządu Krajowego OPZZ Konfederacja Pracy, wyjaśnił, że związek zawodowy w Termika Sp. z o.o. powstał kilka tygodni temu. Na początku związek zawodowy wystąpił o podstawowe kwestie, takie jak regulaminy wewnętrzne i przepisy dotyczące prawa pracy. Jak twierdzą związkowcy: w odpowiedzi pracodawca zdecydował się początkowo obniżyć płace związkowcom, a ostatecznie zwolnić osoby z zarządu związku dyscyplinarnie.

Związkowiec podkreśla, że sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb. Przewodniczący Zarządu Krajowego Konfederacji Pracy stwierdził: „Sprawa trafiła już do sądu pracy, a na miejscu działa inspektor Państwowej Inspekcji Pracy. Prokuratura zostanie poinformowana o sytuacji”.

Przewodniczący komentuje całą sytuację, podkreślając istotę potępienia takich działań pracodawców i konieczność niwelowania podobnych incydentów. „Nie możemy pozwolić na powrót do takich praktyk. To są sytuacje, które powinny należeć już do przeszłości” - dodaje.

Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.