Pracownicy szkół specjalnych domagają się podwyżek

Polska

członkowie Inicjatywy Pracowniczej

Fot. Tomasz Swierzewski, z oficjalnego profilu organizacji

Głodowe płace i ciężkie warunki pracy

Warszawska Międzyzakładowa Komisja Personelu Niepedagogicznego domaga się większych płac, jak wskazują, pracownicy szkół specjalnych otrzymują marne pensję a ceny w Warszawie są dużo wyższe niż w innych regionach.

Już 19 czerwca Warszawska Międzyzakładowa Komisja Personelu Niepedagogicznego zorganizowała pikietę pod warszawskim Biurem Edukacyjnym. Protestujący zwracali uwagę na marne wynagrodzenia wynoszące 2900 zł brutto, co jak zaznaczyli, ceny w Warszawie są o wiele wyższe niż w innych miastach.

„[..]Na ten moment nasze pensje nie starczają nam na przeżycie od pierwszego do pierwszego"- mówiła dla OKO.press Izabela Sokołowska, członek związku zawodowego.

Fakty i Analizy - Protest Personelu Niepedagogicznego w Warszawie. Marne pensje za które nie da się żyć

Jak dowiadujemy się z mediów społecznościowych związku zawodowego, strajk ostrzegawczy rozpocznie się 17 listopada w piątek w godzinach 12:00-14:00. W strajku będą brały udział 4 szkoły;

-Zespół Szkół Specjalnych nr 89 (ul. Skaryszewska 8),

-Zespół Szkół Specjalnych nr 105 (ul. Długa 9),

-Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych nr 1 (ul. Bełska 5),

-Zespół Szkół specjalnych nr 38 (ul. Namysłowska 10).

Strona pracownicza domaga się, aby wynagrodzenie zasadnicze wynosiło 4000zł brutto oraz 20% dodatku za uciążliwe warunki pracy dla wszystkich pracowników niepedagogicznych.

https://www.facebook.com/OZZIPNiepedagogiczni/posts/pfbid02B1VEFYyhnkP6yfgv394YajRk1a7477SizTyd7y5XyTEwCjakvqAW6d1YW2N6izpWlPodziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.