Śmiertelne żniwo izraelskich nalotów. Dramat Gazy

Twitter: TIMES OF GAZA

Z raportu Ministerstwa Zdrowia Palestyny wynika, że do tej pory Izrael zabił ponad 9 488 Palestyńczyków w Strefie Gazy, w tym 3 900 dzieci, 2500 kobiet a 24 000 osób zostało rannych. Miliony ludzi na całym świecie wychodzi na ulice, również i w Polsce, solidaryzując się z narodem palestyńskim i domagając się zakończenia izraelskiego ludobójstwa w Gazie.

Ministerstwo Zdrowia Gazy: Izraelska okupacja prowadzi wojnę eksterminacyjną i czystki etniczne

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Palestyny, Dr. Ashraf al-Qudra, podkreślił, jakie żniwo zebrała wojna w infrastrukturze opieki zdrowotnej w Gazie. Szpitale w regionie są w stanie kryzysu, brakuje sprzętu medycznego oraz są niezdolne do zapewnienia odpowiednich usług zdrowotnych.Kilka tygodni temu, Światowa Organizacja Zdrowia potwierdziła, że w Strefie Gazy dochodzi do eksterminacji całych rodzin. Specjalna sprawozdawczyni ONZ Francesca Albanese ostrzegła, że narodowi palestyńskiemu grozi niebezpieczeństwo masowych czystek etnicznych oraz wezwała społeczność międzynarodową do pilnej mediacji w sprawie zawieszenia broni.

Tragedia ludności cywilnejO skali okrucieństwa armii Izraela idealnie obrazują następujące informacje. Dziś (5 listopada) rano, izraelscy żołnierze zabili młodego Palestyńczyka i ranili jego brata w palestyńskiej wiosce Nouba na północny zachód od Hebronu, w południowej części okupowanego Zachodniego Brzegu. Zgodnie z informacjami, do wioski wjechało kilka izraelskich jeepów, mieszkańcy postanowili zaprotestować, izraelscy żołnierzy wystrzelili dziesiątki ostrej amunicji, granatów i bomb gazowych.

Został także zabity 22-letniego Ahmada Habesa Dababse, po tym, jak został postrzelony w brzuch. Zabity został także brat Ahmada, Mohmoud. W ten sam dzień siły Izraela zaatakowały miasto Abu Dis, na wschód od okupowanej Stolicy Palestyny, na zachodnim brzegu, zostało zabitych trzech młodych palestyńczyków oraz sześciu innych, którzy zostali ranni.

Ministerstwo Zdrowia Palestyny Poinformowało również o męczeńskiej śmierci 17-letniego Ramiego Odeha, który został zabity w wyniku rany postrzałowej, której doznał kilka dni temu, podczas strać w mieście Eizariya.Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.