W Kauflandzie nadal walczą o podwyżki. Zarząd ma ignorować pracowników

Polska

Może być zdjęciem przedstawiającym logo sieci sklepów Kaufland

Kaufland / Flickr, autor: conceptphoto.info, licencja: CC BY 2.0 DEED

Związkowcy domagają się od pracodawcy wzrostu wynagrodzeń oraz wzrostu zatrudnienia na stanowiskach niemenedżerskich, spór zbiorowy trwa od sierpnia tego roku, związkowcy nie wykluczają strajku ostrzegawczego.

Mediacje ministerstwa

OPZZ Konfederacja Pracy poinformowała w mediach społecznościowych, o otrzymanym od ministerstwa piśmie, iż mediatorem w sporze zbiorowym z Kauflandem będzie Minister Rodziny i Polityki Społecznej. Związkowcy zwracają również, że są ignorowani przez pracodawcę. Związek zawodowy niejednokrotnie zgłaszał swoje postulaty zarządowi Kauflandu (wzrost zatrudnienia, podwyżka płac oraz wyższy fundusz socjalny). Jednak pracodawca jak twierdzą związkowcy, odmawiał dialogu ze stroną pracowniczą.

„[...]Dzisiaj Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zabrało głos w tej sprawie i oficjalnie wyznaczyło mediatora do udziału w rozmowach z pracodawcą. Sprawa jest więc jasna. Nie wyobrażamy sobie, żeby Kaufland zignorował pismo ministerstwa i nadal odmawiał udziału w spotkaniach. Każda międzynarodowa korporacja powinna przestrzegać prawa. Tego właśnie oczekujemy od Kauflandu. No, a poza tym, to jeszcze odrobiny dobrej woli. Dialog społeczny wymaga uczciwego traktowania partnera, czekamy na to”.- piszą związkowcy.

Termin negocjacji między stroną pracowniczą a pracodawcą wyznaczony został na 7 grudnia o godz. 13:00 w centrali spółki we Wrocławiu. Odbędą się rozmowy w sprawie podwyżek, odciążenia pracy i większymi środkami na fundusz socjalny.

Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.