Zawieszenie broni potwierdzone. Będzie wymiana więźniów

Świat

flickr.com, CC BY-NC 2.0 Deed, The Israel Defense Forces

Czterodniowe zawieszenie broni, rozpoczynające się 23 listopada o godz. 10 (czasu lokalnego), zostało oficjalnie potwierdzone. Do jego warunków należą wymiana 50 izraelskich więźniów za 150 palestyńskich (w obu przypadkach wyłącznie kobiet i dzieci) oraz dopuszczenie dostaw pomocy humanitarnej do strefy Gazy. Strony zadecydowały o możliwości przedłużenie zawieszenia broni, o jeden dzień za każdych 10 zakładników uwolnionych przez Hamas.

Walki między IDF a siłami palestyńskimi toczą się cały czas w północnej Gazie. Siły izraelskie posunęły się wgłąb enklawy, w stronę miasta Dżabalija i pobliskiego obozu dla uchodźców (Muchajjam Dżabalija), gdzie doszło do licznych starć z Palestyńczykami, często mających charakter zasadzek.

Jemen wystrzelił rakiety w stronę izraelskiego miasta portowego Ejlat. Przypuszczalnie zostały zestrzelone przez izraelską obronę powietrzną, nie powodując poważniejszych zniszczeń. Jednocześnie, siły zbrojne Jemenu ponownie zadeklarowały, że będą atakować wszelkie statki izraelskie (w tym należące do izraelskich firm i obywateli), wraz z ochraniającymi je statkami wojskowymi.

Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.