Związkowcy w TVN: czas na podwyżki, koniec umów śmieciowych!

Gospodarka

Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL

W maju 2022 roku po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o istnieniu Związku Zawodowego Pracowników TVN, który jest kierowany przez Związkową Alternatywę. Na ich stronie internetowej opublikowano wtedy artykuł skupiający się na postulatach związku oraz audycie problemów w spółce, wskazując potencjalne obszary usprawnień.

Niedawno Związkowa Alternatywa opublikowała najnowsze postulaty, które stanowią główne żądania pracowników TVN. Związek domaga się wyrównania wynagrodzeń wszystkich pracowników i współpracowników do poziomu pokrywającego średnią inflację z ostatnich 12 miesięcy, zważywszy na drastyczne spadki realnych płac wskutek wysokich wskaźników inflacji w ubiegłym roku.

Wśród postulatów znajduje się także konieczność zapewnienia wszystkim pracownikom zatrudnionym na umowy cywilnoprawne lub w formie samozatrudnienia (tzw. "umowy śmieciowe") umów o pracę, które staną się realną gwarancją sprawiedliwego i stabilnego zatrudnienia.

Dodatkowo związek domaga się zmiany liczby dyżurów. Obecnie, w przypadku braku zadań, pracownik może zarabiać nawet o 1/3 mniej, przy jednoczesnym zakazie podjęcia innej pracy z powodu klauzuli konkurencji.

Wszystkie postulaty związku zostały przekazane zarządowi firmy, a związkowcy dążą do jak najszybszego spotkania w celu konsultacji. Przewodniczący Związkowej Alternatywy, Piotr Szumlewicz, wskazuje, że przedstawiciel pracodawcy wyraził wolę pilnego spotkania ze związkowcami.

Obecnie, Związek Zawodowy Pracowników TVN działający pod reprezentacją Związkowej Alternatywy, stanowi jedyny tego typu związek w tej spółce, skupia aktualnie około 150 członków.

Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.