Skradziono dane 2,7 mln Pakistańczyków z państwowych baz danych

Świat

Zachód słońca za meczetem Badshahi / Flickr, autor: My Past, licencja: CC BY 2.0 Deed

W zeszłym tygodniu ujawniono raport z dochodzenia w sprawie kradzieży wrażliwych danych osobowych ponad 2 milionów, 700 tysięcy Pakistańczyków. Sprawa związana z kradzieżą danych osobowych wyszła na jaw, po tym jak wcześniej doszło do wycieku do internetu danych osobowych różnych wyższych urzędników wojskowych.

Wycieki trwały przez lata

Jak wynika z opublikowanego tydzień temu raportu, który został przeprowadzony przez Wspólny Zespół Dochodzeniowy (JIT), na którego czele stoi wyższy funkcjonariusz Federalnej Agencji Śledczej (FIA) z Krajowego Urzędu Bazy Danych i Rejestracji (w skrócie NADRA) skradziono w latach 2019-2023 dane aż 2,7 miliona obywateli Pakistanu. Następnie Wspólny Zespół Dochodzeniowy przekazał ten raport do pakistańskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które to ujawniło wyniki z otrzymanego raportu.

Ustalono także, że biura Krajowego Urzędu Bazy Danych i Rejestracji znajdujące się w takich miastach jak Karaczi, Multan i Peszawar były rzekomo zaangażowane w kradzież danych i w związku z tym zlecono podjęcie odpowiednich działań przeciwko konkretnym urzędnikom wyższego szczebla ze wspomnianego organu, oraz wszczęcie postępowania karnego przeciwko osobom uznanym za winnych w tej sprawie

Raport wskazuje, że skradzione dane najpierw zostały przewiezione z Multanu do Peszawaru, a następnie stamtąd dotarły do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W raporcie poinformowano również, że istnieją dowody na to, że sprzedane dane znalazły się dodatkowo w Argentynie i Rumunii.

Młodzi ludzie nie są przygotowani na zderzenie z rynkiem najmu

Czas czytania: 8 minut

Przeczytaj również...

Młodzi ludzie nie są przygotowani na zderzenie z rynkiem najmu

Niedostateczne zabezpieczenia

Krajowy Urząd Bazy Danych i Rejestracji (NADRA) był powszechnie uważany za wysoce profesjonalną instytucję zajmującą się przechowywaniem danych obywateli. Kwestia bezpieczeństwa danych wrażliwych w NADRA była już poruszana w przeszłości, że dane osobowe milionów Pakistańczyków mogły zostać naruszone z powodu słabych punktów w systemie bezpieczeństwa NADRA. Jednak dopiero po tym ogromnym wycieku danych, gdzie oprócz danych mnóstwa zwykłych obywateli ujawniono dane niektórych urzędników wojskowych, sprawa zyskała na znaczeniu.

Podziel się swoją opinią!

Pamiętaj o tym, by zachować się kulturalnie dyskutując z innymi czytelnikami.


0 Komentarzy

Bądź pierwszy! Zostaw swój komentarz pod tym artykułem.